Elysia Spa by Radisson Blu Hotel & Spa Istanbul Tuzla

Thai Masajı (50 dk.)

320 TL

Tayland’a uzanan egzotik bir yolculuğa çıkarın. ...

devamını oku
1

PAYLAŞ:

JEST KULLANIMI:

Elysia Spa by Radisson Blu Hotel & Spa jesti yaptığınızda, jest yaptığınız kişinin telefonuna jest kodu içeren bir kısa mesaj ulaşacak. Jest yaptığınız kişi, ister kendisi arayarak ister Elysia Spa by Radisson Blu Hotel & Spa tarafından arandığında jestinden nasıl yararlanmak istediğine dair bilgi ve uygun gün için randevu alabilecektir.

Randevu iptalleri en geç 24 saat öncesinde bildirilmek zorundadır; aksi takdirde jest kullanılmış sayılacak, jest kodu geçerliliğini kaybedecektir.

Elysia Spa by Radisson Blu Hotel & Spa jestleri 90 gün içinde kullanılmadığı takdirde geçerliliğini kaybetmektedir. 

 

JEST HAKKINDA:

Thai masajı özel tedavi yöntemiyle "pasif yoga" olarak adlandırılabilir. Dünyanın en eski şifa yöntemlerinden biri olan Thai Masajı, vücudun enerji kanalları boyunca baskı uygulanarak ve Yoga'nın hafif esnetme hareketleri ile bağdaştırılarak yağ kullanmadan uygulanan bir masajdır. Vücudun enerji akışını hareketlendirir.

Taylandlılar insan vücudunda 300’den fazla enerji kanalının olduğuna dair bir görüşü savunmaktadır. İnsanların vücudunda zamanla enerji kanallarında bükülmeler veya düğümlenmeler yaşanabildiğini, bu bükülme ve düğümlenmelerin de ağrı ve acıya yol açtığına inanmaktadırlar.

Bedenin harekete geçirilmesini temel alan Thai, geleneksel tıbbın kullandığı bir sağaltım yöntemidir. Hastalıkların vücuttaki enerji noktalarının tıkanmasından ileri geldiğine inanan Doğu kültürlerinde tedavi amaçlı kullanılan masajlardan biridir. Doğru tekniklerle ve uzmanlar tarafından uygulandığında ağrıları ortadan kaldırıcı etkileri bulunmaktadır. Düzenli yaptırıldığında kasların işlevsellik, bedenin ise esneklik kazanmasını sağlar. Thai (Tayland, Tai veya Tay) Masajında diğer masajların aksine hareketsiz bir şekilde uzanılmaz. Masaj yapanın da masaj yaptıranın da hareketli olduğu bu masaj türünde rahatlamaktan çok iyileştirme özelliği bulunmaktadır.

Kuşaklar boyu süregelen egzotik, benzersiz ve muhteşem bir pasif yoga olarak da bilinen Thai Masajı’nda, gerilimi azaltmak için enerji noktalarına basınç yapılır. Canlılık ve esnekliği artırmak için de esnetme teknikleri uygulanır.

Fiziksel rahatlamanın yanı sıra duygusal denge sağlayıp ruhsal iyileşmeleri de çağıran Thai Masajı 50 dakika sürmektedir.

Bank Card