En G├╝zel Hediye Kitap

Sapiens - Yuval Noah Harari

42 TL 28 TL

En iyi dost, en g├╝zel hediye...... devam─▒n─▒ oku

1

PAYLA┼×:

JEST KULLANIMI:

JEST HAKKINDA:

JEST KULLANIMI

Jest yapt─▒─č─▒n─▒zda, jest yapt─▒─č─▒n─▒z ki┼činin telefonuna SMS ula┼čacak. Jest yapt─▒─č─▒n─▒z ki┼či, k─▒sa mesajda belirtilen ba─člant─▒ya t─▒klad─▒─č─▒nda mesaj─▒n─▒z─▒ ve jestini görüp adres bilgilerini belirtebilecek. Jesti, belirtti─či adrese ula┼čt─▒r─▒lmak üzere çal─▒┼čma saatleri içinde kargoya teslim edilecek.

En Güzel Hediye: Kitap jestleri, 30 gün içinde kullan─▒lmad─▒─č─▒ takdirde geçerlili─čini kaybetmektedir.

JEST HAKKINDA

- Homo sapiens neden ekolojik bir seri katile dönü┼čtü?
- Para neden herkesin güvendi─či tek ┼čey?
- Kad─▒nlar üstün sosyal becerilere sahipken, neden ço─ču toplum erkek egemen?
- Güç elde etmekte böylesine yetenekli olan insanlar neden bu gücü mutlulu─ča dönü┼čtürmekte ba┼čar─▒s─▒zlar?
- Gelece─čin dini bilim mi?
- ─░nsanlar─▒n miad─▒ çoktan doldu mu?
100 bin y─▒l önce Yeryüzü'nde en az alt─▒ farkl─▒ insan türü vard─▒. Günümüzdeyse sadece Homo Sapiens var. Di─čerlerinin ba┼č─▒na ne geldi ve bize ne olacak? 

Ço─ču çal─▒┼čma insanl─▒─č─▒n serüvenini ya tarihi ya da biyolojik bir yakla┼č─▒mla ele al─▒r, ancak Harari 70 bin y─▒l önce gerçekle┼čen Bili┼čsel Devrim'le ba┼člatt─▒─č─▒ bu kitab─▒nda gelenekleri yerle bir ediyor. ─░nsanlar─▒n küresel ekosistemde oynad─▒klar─▒ rolden imparatorluklar─▒n yükseli┼čine ve modern dünyaya kadar pek çok konuyu irdeleyen Sapiens, tarihle bilimi bir araya getirerek kabul görmü┼č anlat─▒lar─▒ yeniden ele al─▒yor.

Harari ayr─▒ca gelece─če bakmaya da zorluyor okuru. Yak─▒n zamanda insanlar, dört milyar y─▒ld─▒r ya┼čama hükmeden do─čal seçilim yasalar─▒n─▒ esnetmeye ba┼člad─▒lar. Art─▒k sadece dünyay─▒ de─čil, kendimizi ve di─čer canl─▒lar─▒ tasarlama becerisi de kazand─▒k. Peki bu bizi nereye götürüyor, bizi neye dönü┼čtürebilir?

30'dan fazla dile çevrilmi┼č bu k─▒┼čk─▒rt─▒c─▒ çal─▒┼čma özellikle Jared Diamond, James Gleick, Matt Ridley ve Robert Wright'─▒n eserlerine a┼čina okurlar için muhte┼čem bir kaynak.

"Sapiens, tarihin ve modern dünyan─▒n en büyük sorular─▒n─▒ gayet yal─▒n bir dille ele al─▒yor. Çok seveceksiniz!" 
-Jared Diamond, Tüfek, Mikrop ve Çelik'in yazar─▒-

"Harari'nin eseri kabul görmü┼č doktrinlerin kar┼č─▒s─▒nda duran fikirler ve ┼ča┼č─▒rt─▒c─▒ gerçeklerle bezeli."
-John Gray, Financial Times-

En çok sat─▒lan, en çok okunan kitaplardan biri olan Sapiens ┼čimdi ciltli bask─▒s─▒yla Jestiniyap'ta. Hangi kitap hediye edilir sorusunun cevab─▒ niteli─čindeki bu kitap ile sevdiklerinizi an─▒nda mutlu edin. 

Sayfa Say─▒s─▒: 416

Bank Card