Balondokya

Red (Kırmızı) Tur

250 TL

Sevdiklerinize unutulmaz balondokya jesti! ...

devamını oku
1

PAYLAŞ:

JEST KULLANIMI:

Balondokya jesti yaptığınızda jest yaptığınız kişinin telefonuna bir kısa mesaj ulaşacak ve jest yaptığınız kişi çalışma saatleri içinde Balondokya’yı arayıp jestini kullanmak üzere rezervasyon yaptırabilecektir.

Uçuş tarihinden en az 3 gün önce rezervasyon yapılması gerekmekte.

Hava şartlarına bağlı olarak uçuş tarihinde değişiklik olduğu takdirde bilgilendirme yapılmaktadır.

Rezervasyon iptalleri en geç 12 saat önce yapılmak zorundadır, aksi takdirde rezervasyon değişikliği yapılamadığı için jest kullanılmış sayılacaktır.

Balondokya jestleri tur operatörleri ve tur rehberleri tarafından toplu, ticari kullanıma uygun değildir.

Balondokya jestleri 90 gün içinde kullanılmadığı takdirde geçerliliğini kaybetmektedir.

JEST HAKKINDA:

Saat 09:30 - 10:00'da kaldığınız otelden alındığınız andan itibaren Red (Kırmızı) Tur başlar. Daha sonra direkt olarak bölgenin coğrafyası hakkında bilgi almak ve fotoğraflar çekmek üzere Uçhisar Kalesi'ne gidilir.Bu olağanüstü kaya oluşumu Kapadokya'nın en yüksek noktası ve en güzel seyir noktalarından biridir.

Buradan 1985 yılında Unesco tarafından Dünya Mirasları Listesine alınan Göreme Açık Hava Müzesi'ne gidilir.Aslında burası Roman baskılarından kaçan ilk Hristiyanlar tarafından yapılmış bir Ortodoks manastırı olup burada oyma-taş kiliseleri ve şapelleri görebilirsiniz. Kiliselerin ve şapellerin içinde birçok ilgi çekici ve çok iyi korunmuş fresk denilen duvar çizimlerini görebilirsiniz.

5.yüzyıldan kalma olduğu düşünülen bu freskler aşındırıcı etkenlere dayanabilmiştir. Müze ziyaretimizin ardından bölgedeki yerel restaurantlardan birinde leziz bir öğle yemeği alırız. Öğle yemeğinin ardından M.Ö. 2000'li yıllardan bu yana pişmiş toprak sanatının merkezi olan Avanos ile tura devam edilir. Burada geleneksel çanak-çömlek yapımı sanatını görürsünüz. Çömlek yapımında kullanılan killi toprak Avanos'un merkezinde geçen ve Türkiye'nin en uzun nehri olan Kızılırmak'dan elde edilir. Daha sonra peri bacalarını en yakından görebileceğiniz Paşabağ ile tura devam edilir. Ayrıca burada başlangıçtan bugüne Kapadokya coğrafyasının nasıl oluştuğunu daha iyi anlayabilirsiniz.

Paşabağ ziyaretini Devrent (Hayaller) Vadisi takip eder. Bu vadide zihninize bağlı olarak hayvanlara veya değişik nesnelere benzeyen kaya formasyonlarını görebilirsiniz. Hangi taşın neye benzediği tamamen sizin hayal gücünüze bağlı olmakla beraber deve, yunus, tavşan gibi hayvanlara benzeyen tamamen doğal kaya şekilleri görebilirsiniz. Buradan sonra son durağımız olan Ürgüp Peri Bacaları Ailesi'ni görmeye gidilir. Daha sonra turumuz son bulur ve otelinize veya istediğiniz yere bırakılırsınız.

Güzergah : -Uçhisar Kalesi -Goreme Açık Hava Müzesi -Ürgüp Peri Bacaları -Devrent Vadisi -Paşabağ -Avanos - Kızılırmak -Aşk Vadisi

Fiyata Dahil Hizmetler : -Mercedes Benz Sprinter – Volkswagen Crafter 2015 araçlarla transfer -Otelden alma ve bırakma -Öğle yemeği -Profesyonel lisanslı turist rehberi -Müze,ören yeri giriş ücretleri

Bank Card