Balondokya

Green (Yeşil) Tur

250 TL

Sevdiklerinize unutulmaz balondokya jesti! ...

devamını oku
1

PAYLAŞ:

JEST KULLANIMI:

Balondokya jesti yaptığınızda jest yaptığınız kişinin telefonuna bir kısa mesaj ulaşacak ve jest yaptığınız kişi çalışma saatleri içinde Balondokya’yı arayıp jestini kullanmak üzere rezervasyon yaptırabilecektir.

Uçuş tarihinden en az 3 gün önce rezervasyon yapılması gerekmekte.

Hava şartlarına bağlı olarak uçuş tarihinde değişiklik olduğu takdirde bilgilendirme yapılmaktadır.

Rezervasyon iptalleri en geç 12 saat önce yapılmak zorundadır, aksi takdirde rezervasyon değişikliği yapılamadığı için jest kullanılmış sayılacaktır.

Balondokya jestleri tur operatörleri ve tur rehberleri tarafından toplu, ticari kullanıma uygun değildir.

Balondokya jestleri 90 gün içinde kullanılmadığı takdirde geçerliliğini kaybetmektedir.

JEST HAKKINDA:

Green (Yeşil) Tur'da, Saat 09:30 - 10:00'da kaldığınız otelden rehberimiz ve şoförümüz tarafından alınırsınız. Otelinizden alındıktan sonra hiç beklemeden direkt olarak ilk durağımız olan Göreme Panorama Panoramik Seyir Noktasına gidilir. Burada Göreme Kasabasının ve peri bacalarının eşsiz görüntüsünü seyredebilir ve mükemmel panoramik fotoğraflar çekebilirsiniz. Burada geçirdiğimiz süre boyunca alanı kendiniz keşfedebilirsiniz. Daha sonra Derinkuyu Yer Altı Şehri'ne gidilir. Rehberimiz şehrin bölümleri hakkında bilgiler verir. Yer Altı Şehri ziyaretinden sonrası Kapadokya'nın en derin ve en büyük kanyonu olan Ihlara Vadisi'ne gidilir.

Burada aşağı yukarı 300-400 basamak inilir. Daha sonra vadinin en iyi korunmuş kiliselerinden biri olan Ağaçaltı Kilisesi'nde durulur. Sonra Melendiz Nehri'ne kadar yürümeye başlanır. Nehre kadar yaklaşık 3-4 km yürünür. Yürüme esnasında Ihlara Vadisi'ndeki doğal yaşamın içinde eğlenceli dakikalar geçirirsiniz. Ayrıca değişik çiçekler ve bitkiler görebilirsiniz. 1 saatlik bu doğa yürüyüşünün ardından bizi leziz bir öğle yemeği bekler. Ihlara Vadisi'nin kalbi olan Belisırma Köyü'nde öğle yemeği alırsınız. İsterseniz yemeğinizi nehrin berrak sularının hemen yanında veya üstünde yiyebilirsiniz.

Öğle yemeğinin ardından, Katedral ve ayrıca Kapadokya'da ki en eski hristiyan manastırlarından biri olarakda bilinen Selime Manastırı'na gidilir. Manastır içinde mutfak,misyoner okulu,kilise,küçük bir şapel görebilirsiniz. Ancak freskleri görmek biraz zordur. Selime Manastırı'nın tavanlarında Starwars temasını görme şansıda elde edeceksiniz.

Daha sonra yaklaşık bir saat sürecek bir yolculuğun ardından Uçhisar'a Güvercinlik Vadisi'ne geri dönülür. Güvercinlik Vadisi'nde durduğumuzda burada vadinin panoramik görüntüsünü seyredebilir ve yüzlerce güvercin evi, yuvası görebilirsiniz. Yeşil turumuzun son durak noktası değerli taş atölyesi... Burada Kapadokya'nın değerli ve yarı değerli taşları hakkında bilgi alırsınız. Ayrıca değişik el yapımı onyx takılarını görebilirsiniz. Saat 18:00 civarı güzel ve eğlenceli anılarınızla otelinize veya istediğiniz yere bırakılırsınız.

Tur Güzergahı : Göreme Panorama, Derin Kuyu Yeraltı Şehri, Ihlara Vadisi, Belisırma, Selime Manastırı, Güvercinlik Vadisi, Onyx Gösterisi.

08:30-09:00 arasında otelinizden transferiniz gerçekleşir. Turumuz en fazla 15 kişiden oluşur, klimalı/konforlu araçlarda, deneyimli rehberlerimizle turunuz gerçekleşir ve ortalama 18:00'a kadar devam eder.

Öğle yemeği, müze girişleri ve vergiler fiyata dahildir.

Bank Card